Akış Şalteri - Ferroli

₺166,55 KDV dahil

Stok kodu: 5.00002
Marka: FERROLİ
Planlanan Teslimat : Aynı gün kargo
Sepete Ekle

Akış Şalteri Nedir ?

Ferroli Akış Şalteri, konvansiyonel kombi cihazlarında bulunan sıcak su akışını hissederek ana mikro işlemciye yanma talebi oluşturma için üretilen kombi yedek parçasıdır. Akış şalterleri çeşitli şekillerde kombi cihazlarının kapasite ve istenilen su akış miktarına göre değişiklik gösterebilir. Plastik ve Sarı hammadde ile imal edilebilmektedir. İçeriste bulunan mıknatıs hareketlenmesi ile kontakları kapanarak çalışır.

FERROLİ AKIŞ ŞALTERİ NEDEN BOZULUR ?

Ferroli Akış Şalteri, bozulma nedenlerini başında metal yorgunluğu vardır. Çalışma sıklığına göre arızalanabilir. Diğer sebepler ise sisteme sinyal yollamakta görevi olan rid röle parçasının içerisindeki kontaklarının arızalanmasından dolayıdır. Genellikle eski demir tesisatlarda bulunan parçaların akış şalteri içerisinde bulunan mıknatısına zararlardan dolayı arızalanabilir.

FERROLİ AKIŞ ŞALTERİ BOZULDUĞU NEREDEN ANLAŞILIR ?

Ferroli Akış Şalteri, sistemde bulunan aşırı su kombi emniyet ventili takılı kalması ile akış şalterine uygulanan su basıncı ile genellikle plastikten imal edilen akış şalterleri su akıtarak arıza yapabilir. Musluklarda su talebi olduğunda cihaz hiç bir şekilde aktif hale gelmeyecek ve aynı şekilde bekleyecektir.

FERROLİ AKIŞ ŞALTERİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?

Ferroli Akış Şalteri, Sistem giriş şebeke suyu kapatıldıktan sonra rekorlu yada segmanlı olarak bulunan kombi yedek parçamızı yenisi ile değiştirebiliriz. Kombi yedek parçalarının kesinlikle eğitimli ve teknik servis belgesi bulunan kişiler tarafından değiştirilmesi gerekmektedir. Kombi yedek parçaları değiştirildikten sonra emniyet tedbirleri kesinlikle uygulanması gerekmektedir. Çünkü kombi cihazları elektrik, su ve en önemlisi dogalğaz ile çalışan bir cihazdır.

  • Ürün yalnızca satın aldıktan sonra yorum yapılabilir.

Kendi yorumunuzu yazın

    Çok Kötü           Mükemmel